Boys Open 100m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Kyran Cubitt10Arnold 1:18.06  246 38.37
2.Ethan Potter10Sutton 1:27.01  177 41.81
3.Liam Hill10Sutton 1:29.20  164 42.92
4.Daniel Walker10Arnold 1:31.09  154 43.88
5.Jacob Hodkinson10Worksop 1:31.31  153 43.43
6.Oliver Norman10Bramcote 1:40.34  115 49.65
 Harry McKeaney10Sutton DNC     
 Matthew Cox10Calv Bing DNC     

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Lewes Shorthose11Mansfield 1:14.96  277 36.82
2.Cormac Maher11Falcon Nttm 1:15.02  277 36.64
3.Oliver Silver11Mansfield 1:17.29  253 37.83
4.Thomas Polley11Sutton 1:17.42  252 38.67
5.Toby Love11Newark 1:17.44  252 37.58
6.Sam Potts11Sherwood 1:18.83  238 38.63
7.Mason Brown11Mansfield 1:23.04  204 40.86
8.Josh Rayns11Arnold 1:23.15  203 39.98
9.Toby Thorpe11Sutton 1:23.78  199 42.03
10.Owen Hathway11Newark 1:26.29  182 41.78
11.Mason Downs11Sherwood 1:31.96  150 43.71
12.Tobey Smith11Sutton 1:33.42  143 46.28
13.Jesse Richards11Arnold 1:33.70  142 45.75
14.Lewis Jackson11CarltonForum 1:36.38  130 45.00
15.Eli Myers11Arnold 1:36.62  129 46.90
16.Matthew Clark11Bramcote 1:38.75  121 47.87
17.Kian Bennett11Sutton 1:44.20  103 51.48
 Christian Rabbit11Sherwood DNC     

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Tyler Brown12Mansfield 1:15.42  272 36.84
2.Bailey Slater12Mansfield 1:16.94  257 37.36
3.Isaac Bennison12Falcon Nttm 1:24.13  196 40.54
4.Ryan Lang12Newark 1:26.62  180 43.39
5.Sampson Harthill12Worksop 1:27.87  172 42.58
 Max Burroughes12Mansfield DNC     

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.James Cox13Calv Bing 1:08.64  362 33.48
2.Max Davies13Arnold 1:10.64  332 34.38
3.Jak Bodycott13Arnold 1:13.86  290 36.79
4.Francis Dermody13Sutton 1:14.26  285 36.09
5.Samuel Coleman13CarltonForum 1:17.34  253 37.15
 Bryn Price13Arnold DNC     

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Joseph Sadler14Sherwood 1:04.66  433 31.50
2.Samuel Easton14Arnold 1:15.61  270 36.47
3.Archie Ellis14Sutton 1:15.83  268 37.48
4.Dillon Haywood14CarltonForum 1:22.12  211 40.67

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Charlie Birch15Bramcote 1:08.35  366 33.52
2.George Webster15Falcon Nttm 1:08.93  357 33.04

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Joshua Davis16Bramcote 1:11.41  321 34.69
2.Liam Marsh17Sutton 1:11.60  318 34.80

UP