Boys Open 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jamie Love9Newark 3:07.45  178 44.521:32.492:21.07
2.Benjamin Tunstall9Bramcote 3:12.38  165 45.041:33.732:23.96
3.King Wai Zhang-Lei9Bramcote 3:13.01  163 46.181:36.292:26.82
4.Joseph Laurie9Bramcote 3:25.75  135 47.701:41.022:35.59
5.Ewan Barrett9Sherwood 3:50.16  96 51.321:50.832:51.34
 Ellis Senior9Sutton DQ T 3L       

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Matthew Cox10Calv Bing 2:53.32  226 40.901:25.212:09.93
2.Daniel Walker10Arnold 3:03.68  190 43.291:30.122:17.15
3.Liam Hill10Sutton 3:06.24  182 43.901:31.662:20.43
4.Christopher Oliver10Bramcote 3:25.70  135 48.681:41.322:35.42
5.Oliver Norman10Bramcote 3:31.09  125 48.911:45.462:41.20
 Harry McKeaney10Sutton DNC       

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Alfie Silver11Mansfield 2:34.66  318 36.231:16.311:56.69
2.Lewes Shorthose11Mansfield 2:35.35  314 36.531:16.821:57.32
3.Thomas Polley11Sutton 2:42.04  277 37.951:20.382:01.69
4.Sam Potts11Sherwood 2:42.53  274 39.071:20.892:03.08
5.Oliver Silver11Mansfield 2:43.08  271 38.901:19.972:03.14
6.Owen Hathway11Newark 2:49.82  240 40.061:23.322:07.48
7.Toby Thorpe11Sutton 2:57.14  212 42.071:28.102:15.29
8.Josh Rayns11Arnold 2:57.55  210 42.001:28.432:14.28
9.Eli Myers11Arnold 3:16.44  155 45.871:36.742:27.27
10.Tobey Smith11Sutton 3:20.93  145 48.021:38.492:28.75
11.Kian Bennett11Sutton 3:32.38  123 49.071:44.922:41.08

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Bailey Slater12Mansfield 2:34.63  318 37.211:16.301:56.41
2.Adam Read12Sutton 2:35.84  311 36.951:17.561:57.77
3.Isaac Bennison12Falcon Nttm 2:56.86  213 41.161:26.372:13.16
4.Ryan Lang12Newark 2:57.22  211 42.681:27.602:13.30

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Max Davies13Arnold 2:29.39  353 34.641:12.691:51.47
2.Jak Bodycott13Arnold 2:38.05  298 36.271:15.811:57.27
3.Samuel Coleman13CarltonForum 2:44.65  264 39.261:21.832:05.80
4.Bryn Price13Arnold 2:47.62  250 37.241:18.472:03.08

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joseph Sadler14Sherwood 2:15.64  472 31.131:05.311:40.69
2.Samuel Easton14Arnold 2:42.59  274 37.741:18.272:00.90
3.Archie Ellis14Sutton 2:44.08  266 40.281:22.392:04.89

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Matthew Spalton15Bramcote 2:33.39  326 36.131:15.021:55.54

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Adam Hudson16Sutton 2:25.60  381 34.241:11.041:48.54

UP