Boys Open 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Kyran Cubitt10Arnold 1:07.98  288 32.73
2.James Berry10Calv Bing 1:13.85  225 35.88
3.Harry McKeaney10Sutton 1:14.57  218 36.46
4.Ethan Potter10Sutton 1:16.49  202 36.89
5.Liam Hill10Sutton 1:17.62  194 36.93
6.Daniel Walker10Arnold 1:17.73  193 36.23
7.Stanley Milasinovich10Sutton 1:18.34  188 37.30
8.Ben Reeves10Matlock 1:19.27  182 37.10
9.Jacob Hodkinson10Worksop 1:25.02  147 40.87
10.Scott Miller10Bramcote 1:26.82  138 39.31
11.Jake Baugh10Sutton 1:27.62  134 41.39
12.Oliver Norman10Bramcote 1:27.80  134 41.36
13.Christopher Oliver10Bramcote 1:31.23  119 42.14
14.Rhys Wakelin10Sutton 1:47.44  73 50.39
 Matthew Cox10Calv Bing DNC     

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Lewes Shorthose11Mansfield 1:05.24  326 31.60
2.Alfie Silver11Mansfield 1:05.95  316 31.90
3.Thomas Polley11Sutton 1:08.07  287 33.68
4.Oliver Silver11Mansfield 1:08.25  285 32.96
5.Toby Love11Newark 1:08.44  283 33.02
6.Cormac Maher11Falcon Nttm 1:09.12  274 33.17
7.Sam Potts11Sherwood 1:10.03  264 33.93
8.Toby Thorpe11Sutton 1:10.41  260 35.06
9.Josh Rayns11Arnold 1:14.54  219 35.70
10.Owen Hathway11Newark 1:14.77  217 36.26
11.Eli Myers11Arnold 1:17.57  194 36.66
12.Tobey Smith11Sutton 1:21.99  164 39.58
13.Fin Birchmore11Sherwood 1:22.54  161 40.11
14.Nathan Palin-Moakes11Sutton 1:22.73  160 39.92
15.Jesse Richards11Arnold 1:23.70  154 40.68
16.Lewis Jackson11CarltonForum 1:25.65  144 39.50
17.Mason Downs11Sherwood 1:31.44  118 41.36
18.Kian Bennett11Sutton 1:34.90  106 44.89
 Christian Rabbit11Sherwood DNC     

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Adam Read12Sutton 1:05.93  316 31.51
2.Bailey Slater12Mansfield 1:07.27  298 32.58
3.Isaac Bennison12Falcon Nttm 1:11.86  244 34.37
4.Harry Wakelin12Sutton 1:16.01  206 35.96
5.Sampson Harthill12Worksop 1:21.29  168 38.87
 Max Burroughes12Mansfield DNC     

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.James Cox13Calv Bing 1:00.48  410 29.09
2.Jak Bodycott13Arnold 1:04.66  335 31.40
3.Francis Dermody13Sutton 1:05.43  324 30.91
4.Max Davies13Arnold 1:06.52  308 31.86
5.Jack Symington13CarltonForum 1:07.47  295 32.05
6.Michael Senior13Sutton 1:07.54  294 32.99
7.Samuel Coleman13CarltonForum 1:07.74  291 32.52
8.Rhys Cope13Sherwood 1:18.94  184 37.45
 Bryn Price13Arnold DNC     
 Owen Harding13Sherwood DNC     

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Latrell Wynter14Arnold 1:03.12  360 30.01
2.Archie Ellis14Sutton 1:04.87  332 31.40
3.Samuel Easton14Arnold 1:07.94  289 32.97
4.Mark Illsley14Bramcote 1:08.10  287 32.83
5.Dillon Haywood14CarltonForum 1:11.37  249 34.47
 Nicholas Meldrum14Sutton DNC     

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.George Webster15Falcon Nttm 1:00.01  419 29.23
2.Benjamin Webster15Bramcote 1:01.05  398 29.30
3.Charlie Birch15Bramcote 1:01.63  387 29.91
4.Connor Marsh15Sutton 1:02.55  370 29.53
5.Jack Cooper15Sherwood 1:22.86  159 39.28

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Liam Marsh17Sutton 58.86  445 28.48
2.Adam Webber17Falcon Nttm 59.57  429 28.76
 Joshua Davis16Bramcote DQ ST     

Disqualification Codes

UP