Boys Open 100m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.James Berry10Calv Bing 1:30.78  229 42.74
2.Kyran Cubitt10Arnold 1:41.41  164 47.38
3.Jacob Hodkinson10Worksop 1:41.61  163 48.25
4.Stanley Milasinovich10Sutton 1:43.32  155 49.76
5.Ethan Potter10Sutton 1:45.10  148 49.57
6.Daniel Walker10Arnold 1:46.63  141 49.70
7.Jake Baugh10Sutton 1:55.14  112 54.20
 Matthew Cox10Calv Bing DNC     
 Rhys Wakelin10Sutton DQ SL 1L     

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Mason Brown11Mansfield 1:31.84  222 42.70
2.Thomas Polley11Sutton 1:33.17  212 44.74
3.Josh Rayns11Arnold 1:35.07  200 44.39
4.Toby Thorpe11Sutton 1:36.68  190 46.20
5.Nathan Palin-Moakes11Sutton 1:46.72  141 50.04
6.Fin Birchmore11Sherwood 1:47.17  139 51.24
7.Mason Downs11Sherwood 1:48.61  134 50.67
8.Eli Myers11Arnold 1:53.70  116 55.07
9.Jesse Richards11Arnold 1:54.30  115 55.06
10.Kian Bennett11Sutton 1:57.85  105 55.00
11.Lewis Jackson11CarltonForum 2:02.23  94 56.39
 Cormac Maher11Falcon Nttm DQ ST     

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Tyler Brown12Mansfield 1:29.27  241 42.37
2.Harry Wakelin12Sutton 1:31.84  222 43.86
3.Isaac Bennison12Falcon Nttm 1:36.40  191 45.68
4.Sampson Harthill12Worksop 1:46.65  141 51.24
 Max Burroughes12Mansfield DNC     

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Callum Peel13Sutton 1:17.53  369 37.42
2.Michael Senior13Sutton 1:22.11  310 39.19
3.Max Davies13Arnold 1:29.17  242 41.73
4.Francis Dermody13Sutton 1:29.50  239 41.63
5.Rhys Cope13Sherwood 1:49.93  129 52.14

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Albie Stapleton14Arnold 1:16.09  390 35.71
2.Lynden Johnson14Hucknall Lin 1:19.94  336 37.63
3.Archie Ellis14Sutton 1:25.36  276 40.13
4.Samuel Easton14Arnold 1:27.35  258 40.38
5.Dillon Haywood14CarltonForum 1:35.39  198 45.09
 Nicholas Meldrum14Sutton DNC     

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Connor Marsh15Sutton 1:13.42  434 34.33
2.Benjamin Webster15Bramcote 1:16.90  378 36.19
3.George Webster15Falcon Nttm 1:17.81  365 36.85

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Adam Webber17Falcon Nttm 1:19.46  342 37.17

UP