Girls Open 200m IM - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Amelia Hopkinson9Mansfield 3:29.24  197 46.151:39.932:41.63
2.Freya Jones9Bramcote 3:30.53  193 48.291:44.062:42.50
3.Ferne Cawthorne9Bramcote 3:41.81  165 49.661:45.122:51.18
4.Amy Garman9Bramcote 3:56.24  137 57.311:53.133:03.89
5.Anna Woodhall9Sutton 4:19.18  103 58.932:01.863:18.97
 Amelia Roberts9Sutton DQ T 3L       
 Amelie Monger9Sutton DQ T 3L       

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Katie Hill10Hucknall Lin 2:58.65  317 39.711:23.222:18.48
2.Jessica Brandom10Bramcote 3:01.09  304 40.141:27.032:24.17
3.Ruby Maiden10Sherwood 3:02.41  298 42.031:28.752:21.83
4.Freya Peace10Worksop 3:04.35  288 42.671:29.622:25.41
5.Amelia Taylor10Bramcote 3:14.18  247 39.781:31.152:30.44
6.Emily Hawkins10Arnold 3:20.91  223 45.521:34.952:34.61
7.Lily Paget10Arnold 3:28.28  200 48.791:38.442:39.36
8.Seema Chaman10Bramcote 3:29.16  197 51.301:43.302:43.91
9.Lily Kirkwood10Worksop 3:41.66  166 55.141:47.582:52.04
10.Amelia Hall10Bramcote 3:41.80  165 50.611:45.712:52.58
11.Grace Dell10Bramcote 3:43.88  161 53.631:46.702:54.56
12.Leila Slack10Sherwood 3:52.84  143 47.761:45.952:56.05
 Anya Fox10Sherwood DNC       
 Eve Sheldon10Falcon Nttm DQ SL 2L       

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Alicia Clark11Worksop 2:47.32  386 38.741:21.692:11.00
2.Amaia Steele11Arnold 2:50.16  367 39.761:23.422:10.71
3.Bethany Easton11Arnold 2:53.96  343 37.881:21.402:14.05
4.Rhianna Wright11Falcon Nttm 2:55.77  333 38.181:24.742:18.00
5.Clemmie Chung11Arnold 3:04.12  289 44.201:32.272:21.37
6.Isobel Dobson11Worksop 3:12.56  253 44.431:31.942:28.49
7.Lily Sinclair11Bramcote 3:17.68  234 46.081:34.442:35.50
8.Izzy Lee11Worksop 3:28.59  199 46.831:37.092:42.08
9.Marzena Cawthorne11Bramcote 3:54.73  139 51.751:47.823:00.97
 Eve Tunstall11Bramcote DQ SA 1L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Heidi Marriott12Sherwood 2:37.40  464 34.721:13.362:01.23
2.Talitha Oud12Sutton 2:38.65  453 33.181:14.532:03.35
3.Honey Baxendale12Arnold 2:41.13  432 36.541:15.072:04.44
4.Grace Manson12Sherwood 2:41.50  429 34.751:15.342:06.46
5.Frankie Ward12Newark 2:44.28  408 38.481:17.842:07.51
6.Keira Dobbs12Sutton 2:44.65  405 37.131:18.912:07.41
7.Leah Seagrave12Sherwood 2:53.94  343 37.341:20.562:13.43
8.Amelia Hargrave12Mansfield 2:57.12  325 38.241:22.492:17.41
9.Jemma Ball12Arnold 2:59.19  314 39.261:25.312:18.42
10.Jessica Church12Sutton 3:02.86  295 44.961:32.912:22.10
11.Ella Peach12Sutton 3:04.93  286 40.271:28.382:24.31
12.Molly Etherington12Sutton 3:06.74  277 48.521:32.762:27.40
13.Sophie Hall12Bramcote 3:07.48  274 42.161:28.942:24.78
14.Tilly-Mae Marlow12Mansfield 3:07.74  273 42.961:31.842:26.25
15.Hannah Bennison12Falcon Nttm 3:10.01  263 42.051:31.002:25.45
16.Abigail Young12Mansfield 3:12.28  254 44.291:30.892:31.54

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Megan Speirs13Retford 2:36.87  468 34.161:13.982:01.10
2.Suranne Cave13Sherwood 2:38.14  457 32.681:14.052:00.47
3.Emma Peel13Sutton 2:39.40  446 36.601:15.492:02.77
4.Olivia Barrett13Sherwood 2:39.80  443 35.451:17.462:03.18
5.Eloise Raine13Braunstone 2:40.46  438 34.511:14.892:02.01
6.Sarah Holmes13Sutton 2:43.24  416 36.171:16.952:05.16
7.Lauren Church13Sutton 2:55.64  333 37.321:22.092:17.22
8.Ella Maher13Falcon Nttm 2:57.15  325 38.101:24.202:17.40
9.Millie Smith13CarltonForum 2:57.68  322 39.031:25.562:17.76
10.Amy Sheldon13Falcon Nttm 2:58.08  320 41.131:28.562:17.49
11.Charlotte Hawkins13Arnold 2:58.94  315 36.931:23.412:20.80
12.Coral Harewood - Soos13Arnold 2:59.14  314 39.111:24.432:17.88
13.Amber Kirk13Arnold 3:00.90  305 38.381:23.852:19.61
14.Naomi Owen13Bramcote 3:02.43  298 43.381:29.562:20.71
15.Lydia Pascoe13Sutton 3:02.91  295 40.261:25.802:22.28
 Aimee Glendenning13Arnold DNC       

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Morgan Green14Arnold 2:44.76  404 36.111:17.382:06.13
2.Elspeth Moran14Calv Bing 2:46.35  393 35.671:19.462:06.59
3.Olivia Cresham Fox14Bramcote 2:55.19  336 38.691:22.922:16.88
4.Blaize Smith14Arnold 2:58.92  315 38.241:22.162:16.25
5.Emily Freeman14Sutton 3:00.37  308 37.531:22.342:19.07
 Elissa Langton14Sutton DNC       
 Tammy Chamberlain14Sutton DNF       

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ellie Read15Sutton 2:35.78  478 33.751:14.852:01.26
2.Ellie Barker15Falcon Nttm 2:49.31  372 38.721:20.662:11.36

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Chloe Peach17Sutton 2:28.57  551 31.621:10.391:53.31

UP